Jak krok po kroku nauczyć dziecko czytać?

beata

Każdy rodzic na pewno się zastanawia, kiedy wraz z dzieckiem rozpocząć naukę czytania. Okazuje się, że może to być już we wczesnym okresie poniemowlęcym, oczywiście gdy tylko maluch wyrazi na to chęć i gotowość. Pomocna w tym będzie seria „Kocham czytać”

Od pierwszych literek do całych wyrażeń

Seria logopedyczna Kocham czytać – https://www.eduksiegarnia.pl/logopedia/kocham-czytac-pakiet-18-zeszytow-1-18-pakiet-niebieski – to publikacja, której autorką jest pani profesor Jagoda Cieszyńska i przeznaczona jest do nauki czytania już dla dzieci w okresie poniemowlęcym oraz tych w wieku przedszkolnym. Jest także świetną pomocą przy problemach logopedycznych, ponieważ uczy prawidłowego wymawiania głosek, sylab i wyrazów. Spontaniczną i przyjemną naukę najlepiej zacząć od pierwszej serii, tzw. niebieskiej, która składa się z 18 zeszytów, kolorowanki oraz przewodnika dla rodziców. Dołączony poradnik poprowadzi krok po korku każdego rodzica w pierwszych lekcjach nauki czytania. Tutaj można na przykład dowiedzieć się, dlaczego spontaniczną naukę czytania warto zaczynać od dużej literki B.

Seria logopedyczna Kocham czytać

Cała kolekcja od wydawnictwa składa się z kilku serii, a każda z nich liczy po kilkanaście zeszytów. Kolorowe ilustracje, wyjątkowi bohaterowie i sytuacje z życia wzięte każdego maluszka sprawiają, że dziecko zacznie czytać pierwsze literki całkiem spontanicznie i niespodziewanie i na pewno wcześniej, niż się tego spodziewaliśmy. Dołączone kolorowanki jeszcze bardziej utrwalają poznany materiał,
a także mają inne istotne wymiary edukacyjne, jak rozpoznawanie kolorów i ćwiczenie motoryki rączki.