Zdobądź Certificate in Advanced English

beata

Biegła znajomość języka angielskiego może sprowokować się do ubiegania się o certyfikat CAE, inaczej zwany C1 Advanced. Sprawdźmy, jakie możliwości daje w tym obszarze dzisiejszy stan edukacji w Polsce .

Nauka języka w szkołach a brytyjskie wymogi

To, że uczymy się języka angielskiego od najmłodszych lat nie oznacza, że jesteśmy dobrze przygotowani do egzaminu CAE. Niejednokrotnie można spotkać się z sytuacją, która potwierdza fakt braku odpowiednich kompetencji językowych wśród uczniów kończących edukację szkolną. Być może część z nich będzie w miarę biegle posługiwać się obcym językiem, ale to zapewne mniejszość. W naszym systemie edukacji największy nacisk kładziony jest na poznanie gramatyki języka angielskiego. Bardzo dobrze, bo dobra znajomość zasad gramatycznych jest potrzebna w uzyskaniu certyfikatu CAE. Ale co z płynnym mówieniem ? Niestety sytuacja nie wygląda dobrze w tej sferze. Dlatego wiele instytucji oferuje kursy przygotowujące do zdobycia międzynarodowego certyfikatu.

Kurs CAE

Szkolenia mają na celu dokładne przygotowanie swoich uczestników do przystąpienia do egzaminów British Certificate in English.
Na takim kursie możesz nauczyć się wielu rzeczy:
– poznać techniczną strukturę egzaminowania
– udoskonalić biegłość i płynność mówienia po angielsku
– zapoznać się z modelem testowym, który występuje podczas egzaminowania
– otworzyć się na swobodną rozmowę w obcym języku
– lepiej poznać gramatykę angielską
– sprawdzić dotychczas zdobyte umiejętności

Wysiłek włożony w przygotowanie merytoryczne i praktyczne, potrzebne w zdobyciu certyfikatu CAE, ułatwi nam drogę do większej kariery, pozwoli ubiegać się o wizy studenckie i wymianę międzynarodową, ułatwi proces rekrutacji na studia. Ponadto wartością samą w sobie będzie świadomość biegłego posługiwania się językiem angielskim, a co za tym idzie, poczujemy siłę własnych umiejętności.