Na co zwracać uwagę wybierając grę?

beata

Na naszym rynku pojawiło się mnóstwo gier planszowych. Niektóre z nich to rodzime produkcje, a inne to tłumaczenia zagranicznych edycji. Jak się w tym wszystkim nie pogubić? Skąd wiedzieć jaką grę wybrać i co sprawdzi się najlepiej? Na co zwracać uwagę?

Ilość graczy

Bardzo ważne jest sprawdzenie, ilu graczy można brać udział w jednej partii gry. Od tego zależy to, ilu znajomych może równocześnie się bawić. Bardzo ważne jest, by gra pozwalała na pewną rozpiętość np. 2 do 4 osób. W takim wypadku gra sprawdzi się w czasie wieczoru we dwoje oraz rodzinnej rozgrywki.

Wiek graczy

Pod uwagę trzeba też wziąć dopuszczalny wiek graczy. Większość gier jest dedykowana osobą powyżej trzeciego roku życia. Jedną z takich propozycji jest gra Emocje. Mogą w nią grać dzieci, które nie potrafią jeszcze czytać, ale powinny mieć ukończone trzy lata, by poradzić sobie z rozgrywką. Zdarzają się też gry, które wymagają od graczy większych umiejętności. Informacja o tym powinna znajdować się na opakowaniu gry.

Tematyka

Niektóre gry są uniwersalne. Należy do nich gra Emocje, w którą właściwie mógłby zagrać każdy i dobrze przy tym się bawić. Jeśli chcemy znaleźć sposób na rodzinną rozrywkę, to powinniśmy stawiać szczególnie na właśnie takie gry, które nie są zarezerwowane tylko dla jednej, specyficznej grupy graczy. Szczególną uwagę warto, więc zwrócić na tytuły, które nawiązują do tematów ważnych, wszystkim znanych i lubianych. Powinny to być zagadnienia niewzbudzające żadnych kontrowersji, które nie będą przyczyną sporu lub zawstydzenia w większym towarzystwie.