Jakich przyborów szkolnych i akcesoriów będzie potrzebować uczeń?

beata

Szkoła jest miejscem przeznaczonym nie tylko do nauki, ale może być też źródłem rozrywki. Bardzo ważne jest to, aby przygotować odpowiednio dziecko do nowego roku szkolnego. Ze skompletowaniem wyprawki nie ma co zwlekać, warto o to zadbać już w połowie wakacji, aby o niczym nie zapomnieć. Do kupienia są różne przybory szkolne i szereg akcesoriów. Najlepszym rozwiązaniem będą wspólne zakupy z dzieckiem, aby mogło samodzielnie wybrać to, co mu się najbardziej podoba. To przecież ono będzie ich użytkownikiem, dlatego nie można pomijać jego zdania.

Jak skompletować wyprawkę szkolną?

Podstawowym elementem wyposażenia każdego ucznia jest oczywiście plecak, ale przy jego wyborze nie można kierować się przede wszystkim wyglądem. Dużo ważniejsze jest to, aby był on wygodny, dobrze wyprofilowany, lekki, wzbogacony o kieszonki i odpowiednie usztywnienie. Zasada jest taka, aby dobrać plecak do wieku i wzrostu dziecka. Znaczenie ma stabilność i dopasowanie do sylwetki, wspieranie prawidłowej postawy ciała. Trzeba zwracać uwagę na miękkie i szerokie szelki, elementy odblaskowe. Mile widzianymi elementami będą też kółka i teleskopowa rączka. Nie można też zapomnieć o piórniku z wyposażeniem. Dzieci potrzebować będą zeszytów, które różnią się liczbą kartek i rodzajem oprawy.

Przydadzą się również notatniki z wyrywanymi kartkami i kolorowe karteczki samoprzylepne. Dziecku należy kupić różne przybory szkolne (https://tantis.pl/artykuly-papiernicze-c930): cienkopisy, zakreślacze, ołówki, kredki, długopisy. Nie może zabraknąć gumki do mazania, nożyczek, temperówki, linijki, ekierki, cyrkla. W wyprawce powinien znaleźć się worek na buty i strój sportowy. Bardzo ważne jest to, aby był wytrzymały, łatwy do utrzymania w czystości. Kupić trzeba również śniadaniówkę i bidon, czyli pojemniki do przechowywania jedzenia i napojów. W szkole używa się również bloku rysunkowego, technicznego i z kolorowymi kartkami. Potrzebne będą teczki z gumką, farbki i pędzelki, klej. Warto wyposażyć dziecko w owijki na zeszyty i książki, które pełnią funkcję ochronną. Przydadzą się również naklejki do oznaczenia zeszytów i podręczników.