Jak wybrać gry edukacyjne dla dzieci?

beata

Czas spędzony z dziećmi trzeba ciekawie zagospodarować w przeciwnym razie dziecko szybko ucieknie na bajki. Warto postawić na zabawy edukacyjne, które nie tylko zajmują czas, ale również rozwijają dziecko. Jak wybrać gry edukacyjne dla dzieci?

Motoryka dla malucha

Dzieci lubią lepić, kleić i wycinać. W deszczowy dzień warto zapewnić dziecku możliwość zabawy plasteliną, wycinankami, czy nożyczkami, a możemy mieć pewność, że pochłonie je to na bardzo długi czas.

Warto pamiętać, że dzieci uwielbiają zadania. Wymyślenie prezentu dla babci, dziadka, czy taty da maluchowi zajęcie i jednocześnie sprawi, że dziecko nie tylko będzie ćwiczyło swoje umiejętności manualne, ale również poczuje, że ma ważne zadanie do wykonania.

Gry edukacyjne dla dzieci (tutaj), które aktywizują ich manualne zdolności są nieocenione dla rozwoju małych rączek. Drewniana wieża, z której wyjmuje się elementy tak, by budowla się nie rozpadła, czy klasyczne bierki pomagają dziecku opanować trudne ruchy, uczą cierpliwości oraz analitycznego myślenia. A nade wszystko są zabawą, która niesie ze sobą dużo śmiechu i radości.

Zabawa w zapamiętywanie

Gry edukacyjne dla dzieci, które uczą zapamiętywania mają bardzo korzystny wpływ na rozwój dziecka. Odkrywanie kartoników z obrazkami oraz dobieranie ich w pary to zabawa, która jest nie tylko dla maluchów. Starsze dzieci również będą świetnie się bawiły. Jest to idealna gra dla całej rodziny.

Pytanie – odpowiedź

Czas, refleks oraz kojarzenie zdobytych informacji to postawy gier edukacyjnych dla dzieci, gdzie trzeba w krótkim czasie odpowiedzieć na zadane pytanie. Tutaj również może bawić się cała rodzina bez względu na wiek.