Dzieci z Bullerbyn – jak wybrać najlepsze wydanie?

beata
Dzieci z Bullerbyn lektura

„Dzieci z Bullerbyn” to książkowy klasyk, który powinien znaleźć się w każdym domu. Sięgają po niego nie tylko dzieci, ale również dorośli. Jedno jest pewne – omawiana lektura może pochłonąć na wiele godzin. Została ona napisana niekomplikowanym językiem, dzięki czemu nawet kilkuletni smyk poradzi sobie z samodzielnym przyswojeniem tekstu. Oczywiście w razie problemu można poprosić o pomoc rodzica lub starsze rodzeństwo. Zastanawiasz się, jak wybrać najlepsze wydanie? Sprawdź poniższe wskazówki!

Oprawa miękka vs twarda

Jeśli planujesz zakup książki „Dzieci z Bullerbyn” (https://tantis.pl/dzieci-z-bullerbyn-p552512), zwróć uwagę na oprawę. Miękka okładka sprawia, że lektura jest lżejsza, a więc wygodniej trzymać ją w dłoniach. Jest to również dobre rozwiązanie, jeśli smyk planuje spakować ją np. do plecaka. Twarda okładka prezentuje się o wiele bardziej efektownie. Ponadto, charakteryzuje się ona wyższą wytrzymałością oraz odpornością na przypadkowe uszkodzenia. Sprawia to, że przez długi czas pozostanie w nienaruszonym stanie.

Format książki

Książka „Dzieci z Bullerbyn” w dużym formacie zwykle posiada tekst napisany większą czcionką. Jest on bardziej przejrzysty oraz czytelny, co może okazać się kluczowe w przypadku dzieci, które dopiero uczą się czytać. Mniejsze książki łatwiej jednak zabrać ze sobą w podróż. Zajmują zdecydowanie mniej miejsca, a dodatkowo nie ważą tak dużo. Dla niektórych osób może być to czynnik skłaniający do zakupu. Pierwszym krokiem jest oczywiście określenie realnych potrzeb i wymagań malca.

Oprawa graficzna

Lektura „Dzieci z Bullerbyn” z dużą ilością kolorowych ilustracji z pewnością pozytywnie wpłynie na wyobraźnię. Warto wziąć pod uwagę, że wiele dzieci zwraca uwagę na grafikę znajdującą się w książce. Może okazać się, że to właśnie ona zachęci do tego, aby zapoznać się z treścią. Dotyczy to w szczególności maluchów, które trudno nakłonić do czytania. Wbrew pozorom, ekskluzywne wydanie wcale nie musi kosztować majątku. Nie zaszkodzi zajrzeć do księgarni internetowych, w których ceny są zwykle korzystniejsze.