Dobble-gra na spostrzegawczość

beata

Należy wiedzieć, że dzieci są niezwykłymi obserwatorami. Jeśli coś, zauważą, doskonale to odzwierciedlą, oraz wykorzystają w poznaniu, oraz zrozumieniu świata. Już maluchy zaskakują nas swoim bystrym okiem, nieustannie pytając „widziałaś? Niejednokrotnie spotkać się można z tym, że maluch z większym zaangażowaniem oraz skupieniem odnajduje ciekawe szczegóły, które w oczach dorosłego nie stanowią wyróżnienia.

Spostrzegawczność- rozwój

Zauważalne staje się, że wraz z wiekiem malucha, coraz łatwiej on nabywa szybkości uczenia się łatwego spostrzegania wielu szczegółów. Nawet jeśli dziecko jest zaciekawione wszystkim dookoła, warto skupić się na rozwijaniu jego umiejętności w prosty sposób. Pamiętaj tylko, że do zabawy, a także rozwoju dziecko potrzebuje odpowiednich warunków, oraz możliwości koncentracji. Wyłącz telewizor, ścisz radio, a także nie rozmawiaj zbyt głośno. Baw się z dzieckiem nie patrząc nerwowo na zegarek, oraz postaraj się również mieć przyjemność ze spędzania razem wolnego czasu. Dzięki temu dziecko będzie miało idealne warunki do rozwijania własnych umiejętności. Pamiętaj, że są różne możliwości pracy z dziećmi, jednak ważne aby nauka ta odbywała się przez zabawę, w grupie innych dzieci lub z rodzicem. Aspekty bliskości, oraz wspólnie spędzonych chwil jest dla dzieci równie ważny co dla rodzica. Jeśli chcesz sprawdzić refleks dziecka, zaproponuj poniższe rozwiązania:

  • gry planszowe
  • określanie przedmiotów o tej samej barwie, lub kolorze na jednej stronie książki
  • zabawę w ukrywanie przedmiotów, oraz odgadywanie co zmieniło się w pokoju w którym przebywacie
  • dobór par, lub różnych przedmiotów w grupy
  • odnajdywanie różnic na obrazkach, porównywanie
  • puzzle

Gra na spostrzegawczość – Dobble

Musisz wiedzieć, że gry planszowe doskonale wyostrzają refleks, oraz spostrzegawczość. Dzieci uwielbiają gry planszowe, ponieważ jest to dla nich czas wspólnej zabawy z bliskimi, a także okazja do nauki rzeczy nowych, oraz do rozwoju. Maluchy uczą się liczenia, rozpoznawania cyfr, a także liter już na wczesnym etapie swojego życia właśnie z gier. Równolegle w ten sposób ćwiczą koncentrację, percepcję, koordynację, co przekłada się w późniejszym czasie na sprawność manualną dzieci. Podczas wspólnych gier można zaobserwować talenty dziecka oraz jego mocne strony. Producenci oferują szereg rozwiązań dla dzieci pod kątem rozwoju. Jeśli zależy Ci na zakupieniu gry na spostrzegawczość weź pod uwagę Dobble.  Na wstępie warto zaznaczyć, że nie jest to klasyczna gra planszowa, ponieważ zasady gry nie toczą się na planszy. Elementami gry są kupki okrągłych kart, które dają szanse starszym i młodszym dzieciom na rozwój spostrzegawczości. Wyżej wspomniana gra rozwija nie tylko spostrzegawczość, ale również refleks, oraz percepcję. Dzieci ścigają się między sobą, aby jak najszybciej odnaleźć na dwóch kartkach takie same obrazki. Jeśli chcesz utrudnić zabawę, możesz karty odwrócić, oraz wymieszać między innymi rozmiarami. Wszystkie karty są okrągłe i bogate w kolorowe ilustracje postaci, przedmiotów, czy roślin. Każda jest unikalna oraz łączy się jedynie jednym przedmiotem. Rozgrzewki karciane są bardzo szybkie, oraz emocjonujące. Każdy z uczestników chce być lepszym od pozostałym pod względem dopasowania obrazków w najkrótszym czasie. Grze towarzyszy dużo radości oraz uśmiechów. Zasady gry nie są trudne, w związku z tym łatwo po nią sięgnąć nawet młodszym dzieciom. Sprawia ona wiele radości zarówno maluchom, jak i ich rodzicom. Zatem, kto pierwszy ten lepszy!

Gry na spostrzegawczość są dostępne pod tym linkiem.