Angielski online z lektorem – najlepszy sposób na odblokowanie mówienia

beata

Wiele osób posiada barierę, jeżeli chodzi o rozmawianie w języku angielskim. Szkolne lekcje, a nawet lektoraty na studiach słabo przygotowują do prowadzenia konwersacji w obcym języku. Często nawet powodują ugruntowanie blokady, ponieważ w środowisku typowej placówki oświatowej każda wypowiedź wiąże się ze stresem. Z jednej strony przed kompromitacją w obrębie grupy, z drugiej przed uzyskaniem słabej oceny. Co zrobić, aby zacząć swobodnie mówić po angielsku?

Przyjazne środowisko wspierające nauczanie

nauka angielskiego

Jednym ze sposobów na to, aby poczuć się pewniej tuż przed lub w trakcie rozmowy obcojęzycznej jest zadbanie o swój komfort. Trudno wyobrazić sobie bezpieczniejsze miejsce niż własny dom. Warto więc wybrać angielski online z lektorem jako formę wsparcia. Praca w trybie indywidualnego nauczania pod okiem cierpliwego i wykwalifikowanego nauczyciela może przynieść wręcz zadziwiające rezultaty. Wystarczy kilka lekcji, żeby pozbyć się blokady. Mówienie po angielsku przestanie wówczas być stresujące. Stanie się czystą przyjemnością. Nie ma bowiem do czynienia ani z groźbą kompromitacji, ani z ocenami. Podobnie jak w prawdziwym życiu.

Trening czyni mistrza

Nauka języka obcego przypomina szlifowanie rzemiosła. Poszczególne zwroty należy przećwiczyć wielokrotnie, w różnych kontekstach. Przetrenować powinno się także całe rozmowy, które mogą się przytrafić w różnych życiowych sytuacjach. Angielski online z lektorem to najskuteczniejsze rozwiązanie, ponieważ nauczyciel dopasowuje się do indywidualnego poziomu i tempa nauki każdego ucznia. Dba o to, by akcenty zostały rozłożone równomiernie. Tak, aby kursant był wszechstronnie przygotowany do prowadzenia płynnej rozmowy w języku angielskim. Bez ciągłych próśb o powtarzanie czy mówienie wolniej. Bez zbędnego zastanawiania się nad konstrukcją własnej wypowiedzi. Chodzi bowiem o wypracowanie i utrwalenie pewnych automatyzmów.