Egzamin ósmoklasisty z angielskiego – wskazówki, jak dobrze zdać!

beata

Egzamin z języka obcego zawsze wzbudza stres i wątpliwości, niezależnie od poziomu, na jakim się nim włada. Jak przygotować się do egzaminu ósmoklasisty z języka angielskiego, aby otrzymać satysfakcjonujący wynik?

Po pierwsze: otaczaj się językiem

Na egzaminie ósmoklasisty z angielskiego sprawdzane są m.in. takie umiejętności jak:
– płynne posługiwanie się angielskim w piśmie;
– słuchanie i czytanie ze zrozumieniem;
– szybkie reagowanie na konkretne sytuacje;
– logiczne myślenie i łączenie faktów.

Aby dobrze zdać egzamin, zacznij więc od otaczania się językiem angielskim ze wszystkich stron. Czytaj w obcym języku gazety, książki, oglądaj filmy z napisami angielskimi, słuchaj radia. Niech słowa docierają do Ciebie różnymi kanałami, Ty zaś będziesz odbierał je różnymi zmysłami.

Po drugie: zapoznaj się ze strukturą egzaminu

Świadomość tego, jak wygląda egzamin ósmoklasisty z angielskiego (edoo), jest niezwykle pomocna. Skoro składa się on z kilku części, warto zaznajomić się z każdą z nich. Pomocne w tym będą dostępne w internecie ubiegłoroczne egzaminy, próbne testy, przykładowe zadania typowe dla tego rodzaju sprawdzianów końcowych. Im więcej zadań się wykonuje, tym większa wprawa i pewność siebie na egzaminie właściwym.

Po trzecie: native speaker

Korepetycje brane u lektora to dobry pomysł, ale jeszcze lepszym rozwiązaniem jest lekcja u native speakera. Przełamiesz barierę językową, w szybszym będziesz absorbował sformułowania wypowiadane przez rodowitego Brytyjczyka, czy Amerykanina, cała uwaga zostanie skupiona tylko i wyłącznie na Tobie, a błędy od razu wychwycone.

Egzamin ósmoklasisty z angielskiego nie musi być traumatycznym doświadczeniem. Wystarczą dobre chęci, silna wola, nieodkładanie wszystkiego na ostatnią chwilę i skrupulatna, systematyczna nauka. To gwarantowana droga do sukcesu!