Czym jest dyplom FCE?

beata

Rozwijanie kompetencji językowych powinno być priorytetem każdego człowieka. W języku angielskim można się obecnie porozumieć prawie na całym świecie, więc jest to idealna okazja, żeby złapać lepiej płatną pracę lub załapać się na wyjazd turystyczny.

Czym jest FCE?

Skrót FCE to inaczej First Certificate in English. Pozytywne zdanie egzaminu First B2 uprawnia do otrzymania takiego dyplomu, który jest wystawiany przez Cambridge Assessment English, czyli specjalną organizację, która się tym zajmuje. Należy jednak pamiętać, żeby do kursu odpowiednio się przygotować, a przydatne mogą być kursy językowe oraz korepetycje. Wiele szkół językowych organizuje nawet specjalne szkolenia, których głównym celem jest przygotowanie kursantów do zdania tego egzaminu. Podstawą jest oczywiście rzetelne przygotowanie do kursu FCE. Trzeba jednak mieć na uwadze, że języka angielskiego uczymy się praktycznie od dziecka i już w szkole podstawowej poznajemy pewne podstawy.

Systematyczna nauka

Nauka powinna być jednak systematyczna, ponieważ jeśli coś nie jest regularnie powtarzane to zwyczajnie wyleci z czasem z głowy. Egzamin FCE jest złożony z czterech etapów, które polegają na słuchaniu, mówieniu, czytaniu oraz pisaniu. Warto też wspomnieć o kosztach, ponieważ egzamin FCE kosztuje aż 629 zł, dlatego nie wszyscy mogą sobie pozwolić na taki wydatek. Po zdanym egzaminie FCE nie trzeba wcale kończyć swojej przygody z językiem angielskim i można zapisać się na egzamin CAE. Poziom trudności jest w tym wypadku znacznie wyższy, dlatego potrzeba wielu miesięcy solidnych przygotowań, żeby zdać ten egzamin z pozytywnym wynikiem. Warto dodać, że FCE jest ważny przez całe życie, dlatego wystarczy raz go zdać i potem można już mieć z tym spokój. Pierwsze trzy części egzaminu odbywają się w jednym dniu, natomiast egzamin ustny może się odbyć w dniu kolejnym.